BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pastovimpashnekam

vaikas nori užsidirbt.

pastovimpashnekam ● 2015-05-24

Aš Raimonda. Ir aš ne alkoholikė. Net ne bedarbė. Bet ieškau papildomo pajamų šaltinio.

Jei kur nors kada nors kaip nors išgirsit, kad už keletą papildomų grašių (t. y., keliasdešimt papildomų eurų) kas nors už reklaminių, apžvalginių, publicistinių ar buitinių, logiškų ar nelabai tekstų rašymą ir (arba) redagavimą norėtų priimti mane papildomam darbui - pasidalinkit nuoroda į šį mano blog’ą - neduok Dieve, kam nors patiks. Į pastovimpashnekam@gmail.com man galima parašyt.

O šiaip savaitgaliais ir vakarais galiu dirbt aukle, guodėja, namų prižiūrėtoja, lietuvių kalbos korepetitore ar panašiai. Tik duokit darbo. Vaikas (užsi)dirbt nori.

Rodyk draugams

Gairės: ,

Purvini lašai

pastovimpashnekam ● 2015-05-23

Purvini lašai akiduobes palieka karts nuo karto. Kai apie išėjusius galvojam, kai bijom dėl atėjusių, kad neišeitų. Gerklėje tarsi nedidelis akmuo tada užstringa… Toks, kurio tikriausiai nei Sizifas, nei Savickas nepakeltų.

Kartais bijom dėl ateities. Nebūtinai savo, gal net labiau aplinkinių, tų, kurie tau rūpi, kuriems tu rūpi. O kas bus, jei vėl nepavyks? Kaip jausies, jei suprasi, kad laiku neprisiiėmei atsakomybės, kad nepastebėjai, neįvertinai, apleidai kažką labai mažo, bet labai svarbaus?

Tikriausiai kiekvienas kartais taip jaučiasi, galvodamas apie savo vaiką. Aš - tik sesė. Bet kartais tai pamirštu. Ir skauda lyg mamai, ir rūpi lyg dėl savo vaiko. Dieve, kad tik viskas būtų gerai.

Rodyk draugams

Miegas ir kitos moterys

pastovimpashnekam ● 2015-05-22

Parulskio knygos pavadinimas puikiai atspindi tai, ką noriu pasakyt. Aš - miegas. O visos kitos moterys yra tos „kitos”, ir tiek.

Miegot galiu bet kur. Galiu užmigt sėdėdama, net stovėdama. Autobuse, ant suolelio, žiūrėdama TV, netgi darbe. O kartą miegojau pasirėmusi į bankomatą, kol taksi atvažiavo parvežti namo. Gyvenime buvo situacijų, kai mano savijautai apibūdinti labai tiko Jazzu daina („Aš tik noriu miegoti…”).

Užmiegu per maksimum 2 minutes. Vienintelė mano problema, susijusi su nemiga, yra ta, kad jos neturiu. Vakar žiūrėdama „Euroviziją” užmigau prieš pasirodant Lietuvai (priminsiu, kad buvom pirmi).

Nepaisant to, nieko niekada nesu pramiegojusi. Nes kol žadintuvas skamba, spėju apsirengti ir pasikloti lovą. Kaip žaibas šaunu iš lovos vos išgirdusi pirmus žadinančios melodijos akordus. Tai stebina žmones, kurie su manim miega (ne, jų nėra labai daug).

Nors ne, meluoju. Esu pramiegojusi kai ką. Rytinę saulę šeštadienio ryte. Stojimus į žurnalistiką baigiant mokyklą. Galimybę pastoti būnant paaugle. Pasitikėjimo savimi dalinimo procedūrą prieš gimstant. Ir daugybę galimybių gyvenime, kurios, tikiuosi, dar atvažiuos, kaip tas autobusas, į kurį niekad nepavėlavau.

Rodyk draugams

Gairės:

Būti Nermalu

pastovimpashnekam ● 2015-05-21

Vienas vaikystės draugas Nermalu mane vadindavo tada, kai pradėdavau nervintis dėl menkniekių. Šiandien aš esu Nermalas.

Kai būni Nermalas, nervina viskas. Žmonės, gyvūnai, augalai, daiktai. Viskas ne ten padėta, ne taip atrodo, kaip turėtų atrodyti, ne taip skamba, kaip turėtų skambėti, ne taip tyli, kaip turėtų ar galėtų tylėti, ne taip vyksta. Dalykai būna ne tokie, kokie turėtų būti.

Žmonių intonacijos netinkamos. Žvilgsniai erzina. Erzina, kaip kiti valgo. Erzina skambučiai, emailʼai, žmonių kalbos ir reikalavimai. Nervina net mieli dalykai: kito šypsena, saulė danguj, pyrago gabalas ant stalo, garuojantis kavos puodelis (o jei nėra kavos, tai nervina dar labiau!!!!!).

Nervina, kai kitiems sekasi, o tau ne. Nervina, kai tau pačiam sekasi kas nors, nes vis tiek kažkaip ne taip. Kodėl? Kodėl negalėtų visas pasaulis išsijungti bent penkiolikai minučių ir pamiršt, kad jame gyveni ir turi vaidint kažkokius vaidmenis, atlikt kažkokius darbus, prisiimt atsakomybes?
Šiandien aš esu Nermalas. Arba čia PMS. Bet kuriuo atveju, šiandien geriau manęs neklausk, kas geresnio. Galvą nukąsiu.

Rodyk draugams

Gairės:

Kartais

pastovimpashnekam ● 2015-05-19

Kartais aš girdžiu, kaip laiptinėje kyla ir leidžiasi liftas. Bet jokio lifto mano name nėra.

Kartais bijau likti namie viena. Sąžiningiau būtų sakyti - visada. Anąkart vidurnaktį maudydamasi vonioje girdėjau, kaip mano kambaryje kažkas knarkia. Ir visa šlapia, vilkėdama savo nudrengtą gėlėtą chalatą, ėjau patikrinti visus kambarius (virtuvę, vonią, tualetą, sandėliuką), kad įsitikinčiau, jog niekas vis dėlto neknarkia. Nebent mano vidinis balsas, pasirinkęs tokią keistą formą sąžinės graužačiai išreikšti.

Kartais balsus (ir kitus garsus) girdžiu ne tik aš. Kai gyvenau šeštame iš aštuonių butų, kuriuos pakeičiau per penkerius metus, kaimynas „iš apačios” užsuko mane iškeikti, kad per garsiai vaikštau. O aš, kaip tyčia, tądien net nevaikščiojau, depresavau ant sofos žiūrėdama vieną iš penkiasdešimt aštuonių mano matytų serialų ir valgydama čipsus, užkąsdama juos šokoladu ir užgerdama kola.

Kartais pagaunu save žiūrinčią į vieną tašką ir nieko negalvojančią. Kaip šiandien, prie kavos aparato. Direktorė praeidama pro šalį manęs kažko paklausė ir aš taip išsigandau, kad užmiršau, jog darausi kavą, pasiėmiau tuščią puodelį, o rudas skystis nutekėjo į nebūtį, visai kaip mano mintys apie nieką.
***
Kartais mes elgiamės ne taip, kaip tikisi aplinkiniai. Tuo mes ir skiriamės vieni nuo kitų.

Rodyk draugams

Gairės:

Pasijusi kaip išprievartautas traukinio

pastovimpashnekam ● 2015-05-14

Pasijusi kaip išprievartautas traukinio. Išgirdau šį posakį žiūrėdama kažkokį filmą ar tai serialą… ir pagalvojau, kad bent sekundei vakar taip pasijautė daugelis vyrų, radę savo pavardę KAM puslapyje. Oh well.

Kaip gerai pastebėjo viena internautė, moterys šiuo atveju supranta vyrus - panašus jausmas nemažą dalį moterų apninka, kai išlaiko tam tikrą testą, po kurio, kaip ir karinių apmokymų atveju, laukia 9 mėnesiai išbandymų.

Belieka palinkėt tvirtų nervų ir kiaušinių. Lietuvoj yra pakankamai anomalijų (I mean, bobų su kiaušais), tad vyrų be kiaušinių nelabai jau norisi. Ir, beje, lengva man šitaip kalbėt, nes mano aplinkiniai vyrai niekur neina. Valio.

Rodyk draugams

žodžiai

pastovimpashnekam ● 2015-05-04

Žodžiai. Jie taip paveikia, kad, rodos, ne tik girdi ar matai, bet ir užuodi. Įkvepi kažkieno pasakytą frazę, iškvepi tokiais pat žodžiais atgal - gerais, blogais, gražiais ar ne, bet tokiais pačiais. Sugrįžti į trečią klasę, sakydamas, pats tu toks. Atsiprašau. Daugiau nei vieno blogo žodžio!
***
Iš pokalbių namie
Brolis:

- Mūsų fizikos mokytojas pastoviai sako, kad valgymas - tai ubagų išmislas, reikia dirbt, o ne valgyt.

Sesė:

- O musų mokytojas pastoviai sako, kad serga.
***

Draugas poetas-Parulskio gerbėjas-biškį pesimistas-bet šiaip fainas giriasi: „Turiu pirštinių tiek porų, kad net galiu jas dėliot.“
***

Iš pokalbių namie2

Aš (sergančiam broliui):

- Ar girdi balsus?

Brolis:

- Ne, nebent kas nors su manim kalba.
***

Kolegė apie savo pažįstamą moterą: „Jie susituokę, bet pavardės ji jo nepasiėmusi. Tik nuotraukose kartu būna.“
***

Kaip į žodžius sudėti tai, kad tu man esi… kaip?

Rodyk draugams

Ar laikas ką nors daryti apskritai gali būti tinkamas?

Tinkamas laikas pradėti gyventi savarankiškai.  Kurti santykius. Juos nutraukti. Vėl atnaujinti. Vėl nutraukti. Kurti šeimą. Gimdyti. Nuspręsti negimdyti. Mirti. Paleisti antrą pusę/vaikus/tėvus/draugus iš savo gyvenimo. Kada? Kada laikas būna tinkamas?

Sutapimai…

Kartais, pasikalbėjęs su kitu žmogumi, supranti tai, ką jau šimtą milijonų milijardų kartų buvai supratęs. O jis tik garsiai įvardina tai, ką tu pats sau bijojai pripažinti. Ir staiga tas „kitas“ žmogus tarsi prisiima atsakomybę už tai, ką padarei ar pagalvojai tu. Nors tai tik sutapimas. Fucking sutapimas.

Manantys, kad žino geriau.

Kokie jie juokingi. Galvoja, kad tai, ką mato facebook’e, ką kartą girdėjo iš (tą vienintelę gyvenime buvusią) gerą akimirką patiriančių lūpų, yra tai, kas vyksta kasdien. Facebook’e žmonės neafišuoja savo nuotraukų, kuriose verkia (sorry, emo), nepostina savęs rėkiančių, nepatenkintų, įskaudintų, nuviltų. Manantys, kad žino geriau. Jie nemato, kaip reikia stengtis, kad žmogus, kuriuo gyveni, nebūtų susiraukęs (net norisi sakyti, suraukęs snukio) ar liūdnas, bet labiausiai - liūdinantis. Apatiškas, vegetuojantis, tesugebantis ištarti „o ko tu toj Prancūzijoj nemačius?”. Nieko nemačius, nes ten nebuvus, you idiot.

tinkamas laikas. sutapimai. manantys, kad žino geriau… skamba kaip banalios dainos žodžiai. game over.

Rodyk draugams