BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pastovimpashnekam

o kažkada sakei, kad niekada gyvenime

pastovimpashnekam ● 2015-08-29

Kažkada sakei, kad niekada gyvenime nebepamatysiu jūsų kartu. O dabar jūsų atžala muša visus jums kada nors kėlusių šypseną dalykų rekordus, kai ją laikot mylinčiuose delnuose. Abiejų. Kartu.

O tu kažkada minėjai, kad neturi apie ką su tuo žmogum kalbėtis. Kad neįmanoma suprasti, ką jis galvoja. Ir niekada gyvenime nekurtum su tokiu žmogum šeimos. Kokia nuostabiai gera antrąja puse jam tapai!

Kažkada sakei, kad niekada gyvenime negalėtum išduoti savo žmogaus ir smerkei visus, kurie taip elgiasi. O paskui vaikščiojai ant bedugnės krašto keletą mėnesių. Su ne savo žmogum. Ir tik per plauką nenukritai.

Kažkada minėjai, kad šiam gyvenime nėra nieko geriau už tą žmogų, kurį turėjai, ir niekada gyvenime jo nepaliksi. Bet kažkodėl jo nesaugojai, kol jis pats tave paliko. Dvidešimt aštuonis netikrus kartus ir vieną tikrą.

Kažkada sakiau, kad niekada gyvenime… Bet matau, kad NIEKADA tampa KAŽKADA. Belieka sulaukt.

Rodyk draugams

Gairės: ,

tie sapnai.

pastovimpashnekam ● 2015-08-24

Kai kurie žmonės sako, kad nesapnuoja. Netikiu. Sapnuoja visi. Tik ne visi prisimena tuos sapnus. Sako, jei nori atsiminti savo sapną, reikia prabudus kurį laiką pagulėti užsimerkus ant to paties šono, ant kurio miegojai. O jei miegi ant pilvo? Nugaros? Savo nutirpusios rankos? O jei… nenori prisimint, ką sapnavai, bet vis tiek prisimeni?

Krintantys dantys. Motociklininkas su močiutės kūnu, bet be galvos. Tėvas, savo rankoje laikantis nupjautą ausį kaip Van Gogas (sako, čia tik mitas, nusipjovė jis tik ausies galiuką). „Linksmieji kalneliai“, besibaigiantys tragiškai (jauti, kaip tavo kaklo slanksteliai lūžta sapne. I mean it - JAUTI). Girtuoklis, kuris tave apvemia lifte. Brolis, kuris meta į tave gyvatę (vėlgi: jauti, kaip nuodai užpildo tavo kūną ir nugrimsti į miegą… sapne. Fucking inception.) Taip, visa tai aš esu sapnavusi.

Kartą esu pabudusi išmušta šalto prakaito. Dukart - leisdama garsus, panašius į cypimą (sapne rėki, o į išorę pasklinda tik inkštimas, kaip šunies). Šiąnakt pabudau klykdama. Pradžioj klykiau sapne, be balso, tada jau realiam pasauly, visa gerkle. Sapnavau savo motiną.

Rodyk draugams

Gairės: ,

Nekenčiu pedantų, pedantiškesnių už save.

pastovimpashnekam ● 2015-08-14

Anksčiau būdavau „geresnė“ pedantė. Radusi pūkelį ant grindų, būtinai jį pakeldavau (žinoma, su nepasitenkinimo roža veide). Lovą paklodavau vos iš jos išlipusi (ačiū Dievui, lioviausi - gi nesveika man ir mano patalynei taip daryt!). Sudėliodavau knygas pagal storį ir aukštį (dabar jau tik pagal aukštį!).

Mano pedantizmą gerokai pažudė (sakyčiau „nužudė“, bet tai nebūtų tiesa) močiutė. Jai nepatikdavo, kad valau jos palanges, nes paskui pasuku gėlės per mažai į saulę ar per toli nuo krašto padedu vazonus. Ir šiaip ji sakydavo, kad „neverta tiek tvarkyt tau to buto, nes aš dažnai būnu be akinių ir nematau jokio skirtumo“.

Dabar mane sunervuoja tik dvi tobulai nesutvarkytos teritorijos: vonia ir virtuvė. Jei vonioj randu panaudotą ir neišmestą ausų krapštuką, liepiu jį palikusiam geriau jau susikišt į š***ą, nei palikt ant kriauklės. Jeigu virtuvės viryklė nenuvalyta iki blizgesio, man prasideda vidiniai traukuliai.

Bet labiausiai nekenčiu pedantų, pedantiškesnių už save. Tų, kuriems užkliūna, ar email’e koks nors žodis parašytas bold šriftu, ar ne. Tų, kurie pradeda plauti tavo lėkštę tau dar nebaigus valgyt. Tų, kurie turi penkiolika pjaustymo lentelių rūšių, ir neduok Dieve, supainiosi lentelę, skirtą bananui pjauti, su lentele, kurios paskirtis - pomidorai. Get a life!

Rodyk draugams

Gairės: ,

(ne)adekvatus (ne)dėkingumas

pastovimpashnekam ● 2015-08-11

Rūpinies  visais namais nuo A iki Z, o kai tau blogai, išgirsti „nu va“?

Atiduodi visą save, savo laiką, fizines ir protines jėgas, o viskas, ką gauni - kritika ir žinia, kad yra geresnių būdų praleist laiką, nei tavim rūpintis/slaugyti/padėti tau/pavaduoti, kai sunku?

Stengiesi dėl savo protinio ir fizinio tobulėjimo, o išgirsti, kad „anksčiau buvai kitokia“? Ir tas „kitokia“ ištariama tokiu tonu, kad norisi suvaryt peilį tarp šonkaulių tam, kuris tai ištaria?

Sveikinu, tu esi subrendusi, į realybę patekusi moteris!

(Šįkart trumpai, bet you know what I mean).

Rodyk draugams

Hot as f.

pastovimpashnekam ● 2015-08-07

Tas karštis.

Atrodo, kad ne rūbai prie odos, o oda prilimpa prie rūbų. Ant autobuso lango lieka riebaluotų kažkieno plaukų pėdsakai. Lyg trumpa žinutė, kad kažkas čia vos nenumirė nuo tvankumo, kurio pilna gerklė ir nosis.

Grįžtu namo po darbo ir viskas, ką pajėgiu padaryti, tai atsisėsti ant balkono grindų, ir verkti. Vakarienei - ašarienė. Su grietine, jei kam patinka.

Vasarą verkiam, kad norim žiemos, žiemą - kad reikia vasaros. Amžinai nelaimingi. Laimingai neamžini.

Neamžinas ir tas karštis. Tik kaip ištvert tą bėjėgiškumo jausmą, kurį jis sukelia?

Rodyk draugams

Gairės:

Pogonofobija

pastovimpashnekam ● 2015-08-05

Nesakau, kad bijau barzdų. Ne. Kalėdų Senelis vaikystėj man nekėlė baimės. Neklykdavau pasakų knygoje pamačiusi istoriją apie Mėlynbarzdį. Bet žiauriai - tiesiog maniakiškai - nemėgstu barzdų.

Gal reiktų patikslinti: nepatinka man vaikinai, turintys ant veido bent vieną gyvaplaukį (žinoma, neskaitant antakių ir blakstienų). Žinoma, moterys, turinčios barzdą (deja, teko sutikti tokią Norvegijos greitojo maisto užkandinėj) mane pykdo dar labiau. Bet kalbant apie vyrus, nei ožio, nei kitokio gyvio barzdelės man nekelia susižavėjimo. Priešingai - galiu pradėti žiaukčioti net nuo „trijų dienų“ nesiskutimo įrodymų ant bičo veido.

Tikriausiai nei viena pasaulio moteris manęs nesuprastų. Juk kone kiekviena iš mūsų (tiksliau, jūsų) turi nors vieną „gyvą“ atvejį dvikojo patino pavidalu, kuriam, jų manymu, barzda tinka tiesiog tobulai. Gaila, bet man vyro barzda yra tokia pat šlykšti kaip vyrams neskustos moterų kojos (apie fetišus nekalbu).

Suprantu, kad tokia nepykanta barzdoms negalėjo atsirasti natūraliai. Kaip mano kolegė sako, „juk barzda - vienas iš vyriškumo požymių“. Taigi, logiškai mąstant, kiekviena jaučianti potraukį vyriškajai giminei (yes, I do) moteris turėtų žavėtis šio pobūdžio ataugomis ant veido. Tačiau galbūt dėl kokios nors vaikystės traumos, kurios nepamenu, o gal dėl to, kad gražiausiai barzdoti vyrai nuo pat mažens būdavo tada, kai nusiskusdavo, aš (galit vadint mane pogonofobike) nekenčiu barzdų.

Rodyk draugams

Kontrolstail

pastovimpashnekam ● 2015-08-03

Yra tekę susidurti su tokia pora, kurioje vaikinas tiek buvo kontroliuojamas, kad net į draugo bernvakarį jam teko vestis savo merginą. Sick sick people. Kiek kontrolės yra normalu?

Normalu, kai vaikinas prašo merginos parašyti sms, kai grįžinės iš klubo, kai ji nakvoja pas draugę. Juk jis nori žinoti, kad ji saugiai grįžo namo. Nenormalu, kai jis rašo jai žinutes kas tris sekundes. Nes tada nelieka laiko nei šokti, nei kvėpuoti. O nekvėpuodami santykiai, kaip ir žmonės, po biškį miršta.

Normalu, kai mergina domisi, su kuo vaikinas eina alaus. Nenormalu, kai ji neišleidžia jo, jei neina pati. Išskyrus, žinoma, tuos atvejus, kai alaus einama kone kasdien. Tada geriau pasiųsti tokį bičą eiti kuo toliau. Su kuo nori.

Vis dėlto kontrolė yra tik pasekmė. Priežastis yra pavydas. Kartą girdėjau žiauriai įdomų palyginimą: „pavydus kaip skustuvas“. Velnias žino, ką jis reiškia. Gal kad pavydo priepuoliai kartais kruvinai baigiasi? Viena kita mirtim, viena kita mėlyne po akim, vienu kitu sulaužytu šonkauliu.

Moralas: jei jautiesi tiek kontroliuojamas, kad trūksta oro, geriau nutrauk santykius, nei lauk, kol už žvilgsnį „ne ten“ gausi skustuvu. Geresniu atveju -  per garbę ir orumą. Blogesniu - per gerklę. Peace.

Rodyk draugams