BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pastovimpashnekam

Šeškėnai ir Kalėdos

pastovimpashnekam ● 2015-12-26

Šeškėnas - mano sesės sugalvotas naujadaras, matyt, kažkoks meškėno ir šeško hibridas. Jis gimė per šias Kalėdas ir man labai patiko (kaip ir tos pačios sesės teiginys, kad ji „pas draugės mamą svečiuose valgė zarazų“).

Kartais mes visi kaip tie šeškėnai - lyg vienokie, lyg ir kitokie, kartais atrodo, kad visai neegzistuojantys padarai, bet, žiūrėk, imam ir išlendam iš kažkokio urvo ar kitos gyvenvietės. Šiaip ar taip, Kalėdos - metas toks, kai daug ką apmąstai, ir tuose apmąstymuose paskęsta pusė kalėdinio laikotarpio (visai kaip ir mano batai, jau antri metai paskęstantys ne sniege, o purve; sniego angelus pakeis purviniai, nors tėviškės niekas tikrai nepakeis) bei išdygsta visokio plauko šeškėnai.

Per šias Kalėdas prisiminiau savo senas draugystes. Tas draugystes, kurias vadini meilėmis ir tas, kurias vadini kažkada buvom bff forever, o dabar matai, kas gavosi; tas kurios baigėsi kartu su baigta mokykla, universitetu ar darbu, kai iš jo išėjai, ir tas, kurios baigėsi vos prasidėjusios (vienadieniai draugai vakarėliuose ar kelionėse, kurių daugiau pamatyt tyčia ar netyčia nepavyko).

Pasiilgau beveik visų klasiokų ir keleto klasiokių (daugumos - ne, nes, neslėpkim, nekenčiau jų, kaip ir jos manęs), pasiilgau vasaros kiemo draugių, kurios dabar gyvena užsienyje arba augina vaikus, arba nespėja su manim susitikt, nes kaip visada, kaip tik dabar turi „kažką“ užsidėjusi ant plaukų. Pasiilgau tų draugių, kurios jau turi šeimas, ir kurioms visokie šeškėnai nerūpi. BET. Bet pati nieko nedarau, kad atgaminčiau tai, kas kažkada buvo pagaminta. Made in Gelgaudiškis, made in Vilnius, made in velniasžinokur. Nors ne, netiesa, aš darau. Aš galvoju. Aš prisimenu. Visas ir visas jus, mano mieli šeškėnai. Gal susitinkam per kitas Kalėdas?..

Rodyk draugams

Kaip atskirti kairę nuo dešinės?

pastovimpashnekam ● 2015-12-13

Mano sesuo pasakojo, kad kai buvo maža, norėdama atskirti kairę pusę nuo dešinės, atsimindavo kuri yra kuri pagal dešinėje močiutės kambario pusėje kabėjusį šventą paveikslėlį. Ji ilgą laiką manydavo, kad viskas, kas yra dešinėje pusėje, yra gėris, o visa, kas yra kairėje - blogis.

***

Dauguma žmonių kairę pusę atskiria pagal tai, kad ant kairės rankos nešiojamas laikrodis…Palikęs laikrodį, gali pamiršti, kur kairė, kur dešinė, o jei dar palieki ir sąžinės balsą, rizika „nueiti į kairę“ išauga daug kartų.

***


Ant mano rankų - tiek kairės, tiek dešinės - yra daug randų. Jau nežinau, kiek skirtingų atmazų per daugiau nei dešimtmetį sugalvojau, kai kas nors paklausdavo, iš kur jie. Jie iš paauglystės. Iš „tos” praeities. Iš laikų, kai nežinojau, kad kairę pusę gali pakeisti dešinė, tik reikia palaukti. Ir kad ateis laikas, kai nebereiks nei laikrodžio, kad jas atskirtum.

***

Aš esu SAV. Ir iki šiol ieškau atsakymų į klausimus kodėl aš? ar aš praeitam gyvenime padariau ką nors labai labai blogo? Tačiau žinau vieną atsakymą: žmonės, kurie tyčia ar netyčia tapo SAV tėvais, kažkuriuo metu per ilgam pamiršo, kuo dešinė skiriasi nuo kairės.

Rodyk draugams