BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

pastovimpashnekam

per / (ne)pakankamai sena

pastovimpashnekam ● 2017-04-29

Per vieną pietų pertrauką su ex-bendradarbėm ėjom kalbėdamos kažką apie kažką. Konteksto nepamenu, bet mintį užbaigiau sakydama:

- Aš tam jau per sena.

Vienišas maždaug keturiasdešimties metų vyriškis net balsu nusižvengė.

Man dvidešimt-beveik-septyneri.

***

Aš jau per sena visą naktį nemiegot, o ryte eit į darbą lyg niekur nieko. Per sena valgyt cepelinus pusryčiams ir nestorėt. Per sena kalbėtis telefonu nuo 11 valandos vakaro iki 3 ryto ir visą tą laiką turėt ką pasakyt. Bučiuotis prancūziškai viešoj vietoj vidury dienos, galvodama „man nusišikt!“. Ne dėl to, kad kiti mano amžiaus žmonės to negebėtų - ginkdie, ne! Tiesiog mano vidinis laikrodis šitiems dalykams jau kurį laiką sustojo.

***

Užtat.

Aš jau pakankamai sena, kad galėčiau sakyt „o mano laikais…“ arba „nes aš taip pasakiau“. Pakankamai sena neprisimint, kad kokią nors istoriją jau pasakojau tris kartus; ir kaskart vis kitaip. Sakyt „aš turiu 5 metus darbo patirties” / „esu baigus du aukštuosius/ turiu pakankamai gyvenimiškos patirties. Pakankamai sena pripažint, kad pridariau klaidų. Ir pakankamai sena, kad iš jų pasimokyčiau. Pakankamai sena, kad atleisčiau tiems, kurie mane labai labai įskaudino kažkada. Prieš 13 metų. Prieš metus. Vakar.

***

Ir visgi.

Nepakankamai sena, kad galėčiau pasigirt „pastačiau namą, užauginau medį, pagimdžiau vaiką“. Nepakankamai sena, kad šitiems trims dalykams būčiau per sena. Nepakankamai sena, kad norėčiau ramaus, nekintančio darbo, kuriame nereiktų mokytis ir tobulėt. Nepakankamai sena, kad turėčiau pakankamai proto džiaugtis tuo, ką turiu. Laikyčiau sveikatą brangiausiu turtu. Norėčiau grįžt į kurį nors ankstesnį savo gyvenimo periodą.

***

Gimiau pačiu laiku.

Rodyk draugams

lyginti(s)

pastovimpashnekam ● 2017-04-22

kartais man patinka lyginti. išskyrus marškinius, jų lygint niekad nemėgau. smagiausia - sijonus, kuriuos maunuosi į darbo pokalbius, ir palaidines, kurias apsivelku kartą per mėnesį.

***

kartais darau kur kas žalingesnę veiklą - lyginuosi. su draugais, su pažįstamais, su pažįstamų pažįstamais, su nepažįstamais. kurie, žinoma, gyvena geriau, gražiau, įdomiau, turiningiau, sėkmingiau. bent jau dažniausiai. bent jau facebook’e.

žmogaus prigimtis - lyginti save su kitais. lyginame, kuris buvęs kurso draugas padarė geresnę karjerą, kuri draugė ištekėjo už sėkmingesnio bičo, kuris kolega geriau uždirba, kokias mūsų bendraamžiai turi geras pareigas.

o mes ne. o aš ne. o man jau dvidešimt bet koks skaičius, aš dar nieko nepasiekiau, nieko nieko nieko…

kai nieko neturi, tai ir nereikia nieko.

o jei reikia, o jei lygini, o jei pavydu - tai jau turi. žmogišką prigimtį. atspirties tašką (nes nu pagal ką lygini, kad gyveni blogiau?).

o tie, už kuriuos gyveni geriau? kiek jų? ar pagalvojai?

***

ant kėdės - krūva nelygintų rūbų.

Rodyk draugams

Gairės: